Sepetim

Sürahi

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sürahi Fiyatları

Sürahi sofra kültüründe yer alan su ve içeceklerin servisini yapmak için kullanılan bir tür araçtır. Kendi şişesinde bulunan su ve içecekler sürahiye konularak sofrada daha güzel bir görüntü elde edilmek istenir. Ayrıca sürahinin farklı boyutları olduğu için su ve içecekleri soğutmak için dolaba rahatlıkla konur. Sürahi fiyatları sürahinin türüne ve ölçüsüne göre değişiklik gösterir. 

Sürahiler tarzlarına göre fakrlı maddelerden üretilebilirler. Plastik malzemeden üretilen sürahiler en çok kullanılan sürahilerdir. Fiyat olarak diğer sürahilere göre daha uygundur. Genel anlamda sürahi fiyatları, su bardağı takımına benzemektedir: çok yüksek değildir. Cam sürahiler sağlık açısından faydalı ürünlerdir. Cam sürahide saklanan su ve içeceklerde bakteri oluşma durumu çok azdır. Cam sürahiler fiyat olarak diğer sürahilere göre daha yüksektir. 

Günlük kullanımda çoğu insan plastik sürahileri tercih eder. Sürahiler model ve tarz olarak geniş ürün yelpazesine sahiptir. Retro, modern ya da klasik türlerde birçok sürahi bulunur. Sürahinin üretildiği firmanın marka değeri de sürahi fiyatını etkiler. Bazı markaların ürünleri oldukça kalitelidir ve fiyat olarak da diğerlerine göre yüksektir. İçilen suyun mineral değerleri kişi sağlığı için önemlidir. 

Bu nedenle filtreli sürahiler tercihler arasındadır. Filtreli sürahiler suda bulunan zararlı iyonları tutarlar. Filtreli sürahiler diğer sürahilere göre daha yüksek fiyatlıdır. Aynı zamanda düzenli olarak filtre değişikliği yapılır.

Sürahi Çeşitleri Nelerdir?

Sürahi modelleri kullanım alanlarına göre ve üretiminde kullanılan maddelere göre farklı isimler alabilir. Bazı sürahi çeşitleri şöyledir:

 • Cam sürahi: Farklı kalınlıktaki cam maddesinden üretilen sürahilere verilen isimdir. Cam sürahiler sağlık açısından en çok tercih edilen ürünlerdir. Cam sürahilerin de kendi içinde modeline ve cam kalınlığına göre birçok çeşidi bulunmaktadır. 
 • Filtreli sürahi: İçerisinde bulunan filtre sayesinde suda bulunan istenmeyen maddeleri filtreler ve tutar. Bu şekilde kişiler daha sağlıklı su tüketimi yapmış olur.
 • Arıtmalı sürahi: Musluklara takılan arıtma sistemine benzeyen bir sistem sürahide bulunur. Suyun arıtılmasını ve sertlik seviyesinin düşmesini sağlar. Özellikle tasarruf etmek için kullanışlı ve yaygın olarak tercih edilen bir üründür. 
 • Başucu sürahi: Gece susayıp uyanmak gibi durumlarında hemen yakında bulunan genellikle bir litre şeklinde olan sürahilerdir. Bardakları kapak olarak kullanılacak şekilde üretilmiştir ve fazla yer kaplamaz.
 • Kapaklı sürahi: Takıp çıkarılabilen kapak özelliğine sahip sürahiler için kullanılan isimdir.
 • Kapaklı cam sürahi: Kapaklı sürahilerin üretiminde kullanılan maddenin cam olmasıyla bu ismi alırlar.
 • Küçük sürahi: Boyut ve hacim olarak diğer sürahilere göre daha küçük olan sürahilerdir.
 • Karaf sürahi: Genellikle davet sofralarında kullanılır, üstünde kapağı yoktur ve genel olarak zarif bir tasarıma sahiptir. İçerisinde yemek sırasında tüketilecek olan içecekler bulunur.

Kişi kullanacağı alana göre farklı sürahi tercihi yapabilir. Yatak odasına koymak için başucu sürahisi tercih ederken, davet sofrasında kullanmak için cam sürahi tercihi yapabilir. Örneğin; davet sofrasında kullanılmak üzere seçilen sürahinin sofranın genel tarzıyla uyumlu olması sofra bütünlüğü açısından önemli ve belirleyici bir unsurdur. Büyük sürahinin kullanılması gereken bir alanda küçük sürahi seçimi yapmak şık ve kullanışlı olmayacaktır. Bu nedenle tercih yapmadan önce konu hakkında bilgi sahibi olunmasında fayda vardır. 

Sürahi Özellikleri Nelerdir?

Sürahiler genel olarak şeffaf renkte olur ve içerisindeki sıvının rengini dışarı yansıtır. Bazen üzerinde küçük boyutlu desen de bulunur. Bu desenler sürahinin tarzını belirler. Sürahiler sayesinde sıvılar hava ile temas etmez bu nedenle içerisine toz girmez ve sağlıklı bir depolama yapılmış olur. Büyük şişeler bulunan içecekleri birkaç sürahiye bölerek daha hızlı soğuması sağlanabilir. 

Şeffaf olması sayesinde içerisinde bulunan maddeyi kapağını açmadan görmek mümkün olur. Bazı sürahilerin üzerinde bulunan ölçü birimleri sayesinde kişi tüketmesi gereken sıvı miktarını takip edebilir. Bazı sürahilerin kapak ve ağız kısımlarının arasinda bulunan boşluk sayesinde kolaylıkla su ve içecek doldurumu yapılır, bu sürahiler kullanımı en yaygın olan sürahilerdir. Cam sürahiler suyu uzun süre sağlıklı bir şekilde muhafaza etmeyi sağlar.

Normal sürahilerden farklı olarak filtreli sürahi kullanımı da son dönemlerde artış gösterdi. Çeşme sularının içinde bulunan zararlı iyonlar ve suların gerektiğinden sert olması nedeniyle bu tarz sürahilere ilgi arttı. Bu sürahilerin içerisinde bulunan filtre zararlı iyonları tutar ve sudan arınmasını sağlar. Su insan vücudu için hem çok gerekli hem de çok önemli içecektir. Yüzde 70’i sudan oluşan vücuda faydalı su verimi yapmak önemlidir. Vücudun çalışabilmek ve görevlerini yerine getirebilmek için bol miktarda suya ihtiyaç vardır.

Sürahi Kaç Litre Olmalı?

Sürahiler farklı litre ölçü birimine sahiptir. Bir sürahi kaç litre olmalı konusu kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Küçük boy, orta boy ve büyük sürahiler mevcuttur. Büyük sürahiler daha çok davet sofralarında kullanılır ve böylelikle içerisinde ki içecek hemen bitmez. Orta boy sürahiler kişilerin genel ev hayatinda kullanılır. 4-5 kişilik aileler için idealdir. Küçük boy sürahiler daha çok başucu sürahisi olarak tercih edilir. 

Ortamına uygun sürahi tercih etmek kullanım açısından önemlidir. Sürahi çeşitleri 200 cc ile 2200 cc arası değişiklik gösterir. Kişi sürahi alımı yapmadan önce gerekli bilgileri bilmelidir. Hangi sürahinin ihtiyacına uygun olduğunu ve kullanım kolaylığı sağladığını analiz etmelidir. Bilindik ve kaliteli markaların cam sürahileri diğerlerine göre daha dayanıklıdır. Bu nedenle tercih yaparken bu gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Sürahi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sürahi alımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiğinde faydalı bir alışveriş yapılmış olur. Bu hususlar şöyledir:

 • Alım yapılacak olan sürahinin kullanıma uygun bir sürahi olması gerekir. Başucu sürahisi olarak büyük sürahi tercih etmek kişilerin işini zorlaştırır.
 • Sürahiyi kullanmak istenilen ortamın tarzı ile sürahinin tarzı uyum sağlamalıdır. Bu şekilde sürahinin kullanıldığı masalarda bütünlük sağlanır.
 • Sürahi alımı yapmadan önce hangi tür sürahi almak istenildiğine karar verilmelidir. Cam sürahi ya da plastik sürahi tercih edilen ürünler arasındadır. Cam sürahiler plastik sürahilere göre daha sağlıklıdır.
 • Tercih edilecek olan sürahi kişiyi yansıtmalıdır. Kişiye uygun olmayan bir sürahi alımı yapıldığında ileri de yeniden alım yapmak istenir. Bu durum da bütçeye olumsuz yansır.
 • Sürahinin yapımında kullanılan malzemeler kaliteli ve insan sağlığına uygun olmalıdır. Sürahinin içerisindeki sıvı sürahiyle doğrudan etkileşim içindedir. Bundan kaynaklı kullanılan sürahi malzemesinin kalitesi önemlidir.

Kişi verilen hususlara dikkat etiğinde verimli bir alışveriş yapmış olur. Aynı zaman da bazı tür sürahiler de suyu dolaptan daha rahat almak için su akıtma mandalı bulunur o mandal hareket ettiğinde su veya içecek gelir. Kişi bardağı mandalın bulunduğu ağza tuttuğunda rahatlıkla içecek doldurabilir. Bazı sürahiler yapılarından kaynaklı içerisindeki sıvının sıcaklık seviyesini daha uzun süre korur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.