Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Tek Kişilik Yatak Örtüsü

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri

Günün yorgunluğunun atıldığı, dinlenme alanı olan yatak odalarında hem rahatlık hemde görsellik bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Rahat dinlenme olanağı sunan bir yatak, yatak örtüsü ile de görsel bir bütünlük kazanmış olmaktadır. Yatak üzerini kapatmak için kullanılan tek kişilik yatak örtüsü, yatak odası dekorasyonu için oldukça önemli bir yere sahiptir. Yatak odasının tek kişilik bir yatak örtüsü ile muntazam ve şık bir görünüm kazanması mümkündür.

Boyut, desen, model ve renk göz önünde bulundurularak seçilen tek kişilik yatak örtüsü modelleri her zevke hitap etmektedir. Birbirinden farklı işlev ve tasarıma sahip yüzlerce parça geniş ürün yelpazesinde tüketiciye sunulmaktadır. Çocuk odaları, misafir yatak odaları ve yetişkin kişiler için farklı model ve kategorilerde oldukça fazla alternatif bulunmaktadır. Misafir yatak odalarında kullanılabilecek tek kişilik birbirinden farklı desenlerde ve renklerde yatak örtüsü mevcuttur. Tek kişilik çiçekli yatak örtüsü, düz renk pamuklu yatak örtüsü, canlı tonlar ve soft tonların kullanılabileceği misafir yataklarında, tek kişilik yatak örtüsü modelleri ile göz alıcı bir görünüm kazanmak mümkündür

Genç odası yatak örtüsü için de spor, klasik, modern farklı tarzlarda ürün çeşitliliği mevcuttur. Genç yatak odalarında kullanılan mobilya, halı, perde ve duvar kağıdı gibi detaylar göz önünde bulundurularak kişinin kendi zevkini yansıttığı bir yatak örtüsü modeli seçilerek hoş bir genç yatak odası hazırlamak mümkündür. Erkek yatak örtüsü modeli seçilirken genellikle düz renkler, koyu tonlar ve geometrik desenli modeller tercih edilmektedir. Siyah tek kişilik yatak örtüsü, lacivert ve gri tonlar en çok tercih edilen renk grupları arasında yer almaktadır. Ayrıca kişiye özel yatak örtüsü tasarımları da özel olarak yapılabilmektedir.

Erkek ve kız çocuk odaları için özel olarak tasarlanmış birçok yatak örtüsü modeli bulunmaktadır. Çocuk odalarında kullanılacak parçalar, farklı ve renkli desenler içermektedir. Yıldızlı, unicorn, arabalı, bebekli ve çizgi karakterli tek kişilik yatak örtüleri çocuk odalarına uygun tasarımları ile ilgi gören modeller arasında yer alır. Kız çocukları için genellikle prenses, kelebekli yatak örtüsü modelleri seçildiği görülmektedir. Tek kişilik tüylü yatak örtüsü modeli de kız çocukları için tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Erkek çocuklar için ise örümcek adamlı, arabalı modeller en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Seti

Tek kişilik yatak örtüleri yatakların en güzel tamamlayıcı parçalarından biridir. Hem temizlik açısından hemde göze güzel görünmesi açısından oldukça kullanışlı ve önemli bir parçadır. Yatak örtüleri bir odanın şık ve muntazam durmasındaki en önemli etkenlerden biridir. Günümüzde pek çok farklı çeşitte yatak örtüsü üretilmektedir. Kimi yatak örtüsü modelleri çocuklar için özel olarak üretilirken kimileri ise yetişkinler veya genç odaları için dizayn edilmektedir. Bu yatak örtülerinin tek kişilik olan modelleri tek kişilik yatakta kullanılacağı için kişiye özel olmaktadır.

Tek kişilik yatak örtüsü seti içerisinde, 1 adet yastık kılıfı ve 1 adet yatak örtüsü bulunmaktadır. Yatak örtüsü seti alırken yatak ölçülerine uygun olacak bir model seçilmesi gerekmektedir. Yatak üzerinden çok fazla yere sarkacak bir model karmaşık bir görüntüye sebep olmaktadır. Aynı şekilde yatağa kısa gelecek bir yatak örtüsü modeli de istenmeyen bir görüntü oluşturacaktır. Bu nedenle yatak ebatına göre uygun yatak örtüsü seti seçmek gerekmektedir. Tek kişilik çok amaçlı örtüler de tek kişilik yataklar için oldukça kullanışlı olmaktadır. 

Tek Kişilik Kapitone Yatak Örtüleri 

Geniş ürün yelpazesine sahip tek kişilik yatak örtüsü modelleri farklı kumaş içerikleri ve farklı işçilikle üretilmektedir. Kadife kumaşlar, kabartmalı modeller, jakarlı kumaşlar, pamuk saten takımlar, pamuk cotton ürünler ve kapitoneli modellerin yer aldığı yüzlerce model farklı tasarımları ile tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Herkesin zevkini ve tarzını yansıttığı bir yatak örtüsü modeli vardır. Mevsime göre de farklı modeller tercih edilebilmektedir.

Kapitone tek kişilik yatak örtüsü seti, yumuşak dolgulu yapısı ile günlük kullanımda konfor sunan yatak örtüsü modellerinden biridir. Kapitoneli tek kişilik yatak örtüsü kapitoneli yapısı, yumuşaklığı, kolay kullanımı ve yıkama rahatlığı ile en çok tercih edilen yatak örtüsü modelleri arasında yer alır. Çeşitli renk ve desenlere sahip kapitoneli tek kişilik yatak örtüleri yatak odalarına modern şıklığı taşımaktadır. Ayrıca yumuşak ve çift yönlü fonksiyonu ile farklı alanlarda kullanım avantajı sağlamaktadır. Düz renk kapitone yatak örtüsü modelleri en çok tercih edilen tek kişilik kapitoneli yatak örtüsü çeşitlerindendir.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Ölçüleri 

Yatak odalarında şıklıktan ödün vermeyenlerin tercihi yatak örtüleri, çift veya tek kişilik seçenekleriyle kullanıcıya sunulmaktadır. Yatak örtüsünün yatağın üzerinde güzel durabilmesi için yatağa uygun ebatlarda bir yatak örtüsü seçimi yapılması gerekir. Gereğinden fazla büyük ya da küçük bir yatak örtüsü hoş olmayan bir görüntü oluşturmaktadır. Tek kişilik yatak örtüsü ölçüleri 160x240 cm şeklinde üretilmektedir. Ayrıca farklı yatak boyutları için 150x220 cm ve 160x220 cm gibi farklı seçeneklerde mevcuttur.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Renkleri

İnsanların günde 8 saat uyuduğu düşünüldüğünde kişinin bir gününün üçte biri yatak odalarında geçmektedir. Her ne kadar yatak odaları fertlerin özel alanları olsada, kişisel tercihlerini yansıttığı bölümlerin başında gelmektedir. Kaçınılmaz olarak odada bulunan, bu tercihi yansıtabileceği en göze çarpan alan yatak kısmı ve dolayısıyla yatak örtüsü bölümüdür. Örnek vermek gerekirse klasik zevklere hitap eden beyaz tek kişilik yatak örtüsü ile düz renk kapitone yatak örtüsü odaya daha ferah bir ambiyans vermede yardımcı olurken, kararlılığın ve özgüvenin rengi ile üretilmiş siyah tek kişilik yatak örtüsü ortama kullanıcının karakteriyle alakalı önemli ipuçları vermektedir.

Dikkat çekici renkleri seven kullanıcılar tek kişilik mor yatak örtüsü veya kırmızı tek kişilik yatak örtüsü gibi ürünler tercih ederek ortama renkli bir görünüm katmaktadırlar. Lila tek kişilik yatak örtüsü ve tek kişilik pembe yatak örtüsü genellikle kız çocukları için tercih edilen tek kişilik yatak örtüsü renklerindendir. Tek kişilik pudra yatak örtüsü ve tek kişilik fransız dantelli yatak örtüsü de hem kız çocuklarının hem de çeyizlerin en çok tercih edilen renk ve modellerindendir. Mavi, gri, turuncu, lacivert gibi tonlar ise daha çok erkek çocuk yatak örtülerinde tercih edilmektedir.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Fiyatları

Yatak örtülerinde fiyat aralığını değiştirmede etkili olan birçok farklı etken bulunmaktadır. Üretim aşamasında kullanılan kumaş, işçilik ve tasarım yatak örtülerinin fiyatını belirlemede en önemli faktörler arasında sayılabilir. Yüzde yüz pamuk içeriğine sahip yatak örtüsü modelleri polyester içerikli bir yatak örtüsüne göre daha yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Fakat kalitesi ve sağlıklı içeriği ile uzun yıllar yıpranmadan kullanım imkanı sağlamaktadır. Yatak örtüsünde kullanılan işçilik de fiyatı önemli ölçüde etkilemektedir. Güpürlü ve kabartmalı modeller bunlara örnek verilebilir. Ayrıca tek kişilik yatak örtüsü fiyatları markadan markaya farklılık göstermektedir. Aynı şekilde karyola örtüsü modelleri fiyatları da markasına ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.