Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Evye Nedir?

Evye için ev ve lokanta mutfaklarında musluk altında bulaşık yıkama görevi gösteren tekne tanımı yapılmaktadır. Bulaşık yıkama amaçlı kullanılan seramik, paslanmaz çelik, doğal taş gibi suya dayanıklı materyallerden yapılmaktadır. Evye veya eviye Türkçeye Fransızcadan geçmiş bir kelime olmaktadır ve evlerde ortak yaşam alanlarından biri olan mutfak eşyalarından mutfak evyesi, lavabo evyesi için kullanılmaktadır. Halk arasında bulaşık havuzu ve de yıkama teknesi isimleri ile de anılmaktadır.

Mutfak işlerinin pratik ve konforlu olması için doğru seçilmesi son derece önemli olan evye ölçüleri ve evye sac kalınlığı kullanılacak yere göre değişmektedir. Buna göre evye çeşitleri tercihlerinde montaj, büyüklük, havza sayısı ve malzeme çeşitliliğine dikkat edilmesi önerilmektedir. Mutfakların en çok kullanılan alanları olan eviyeler görünen ve görünmeyen aksamları ile alüminyum ve plastik gibi aksamların bütünüyle oluşmaktadır. Evyeler görünen havzası, tezgâhı, damlalığı yanında görünmeyen suyun akması için tahkiye alanı, süzgeç sepeti, lastik contası, süzgeç somunu ve sürtünme contası gibi çeşitli parçaları kapsamaktadır.

Evye Modelleri

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve dekorasyon anlayışının boyut atlaması evye modelleri için de geçerlidir yorumu satış sorumluları tarafından yapılmaktadır. Evye çeşitleri incelendiğinde tercih yapılırken ilk olarak tezgâh altı evye ve tezgâh üstü evye seçimin yapılması gerektiğine de değinilmektedir. Evye çeşitlerinin gömme olması onları ayaklı lavabolardan ayırmaktadır. Evye modelleri dikdörtgen, yuvarlak ve kare evye tercihleri ile kullanıcıların zevkine sunulmaktadır. Bireylerin isteğine ve kullanım alanına göre yerleştirilen kare, dikdörtgen ve yuvarlak evye mutfakların en çok zaman gerilen noktası hâline gelmektedir.

Eviye modeli seçmek için üçüncü aşama ise evyenin üretiminde kullanılan materyalin tercihinden yana olmaktadır. Bu tercihler için krom lavabo, demir döküm, çelik evye, seramik evye, metal evye ve krom evye çeşitleri göze çarpmaktadır. Krom, çelik, metal gibi malzemelerin paslanmaz evye statüsü taşıdığı da unutulmamaktadır. Kullanım durumu, formu, üretim materyalinin ardından evye modelleri hakkında damlalıklı evye, çift gözlü evye, tekli evye ve de köşe evye tercihlerinin de söz konusu olduğu bilinmektedir. Tek gözlü evye modellerinin bölünmüş havzaya sahip olmadığı ve çift gözlü evyelerinde de iki adet havzaya olduğu bilinmektedir. Köşe evyeler için küçük metrekareli mutfaklarda yer alan dar tezgâhların kurtarıcısı denilmektedir. Ayrıca köşe evye modelleri hakkında L mutfak tezgâhı kullanımı için uygun bir tercihtir yorumunu da yapılmaktadır.

Evyelerin çeşitlenmesinde malzemesi kadar malzemenin rengi de kullanıcıların özen verdiği kriterler arasında yer almaktadır. Özellikle mutfak dekorasyonu ile bütünlenmesi istenilen evyelerin mutfak dolapları, yer döşemeleri, mutfak tezgahı ile uyum içinde olması şahane mutfak dekorasyonu görselliğine zemin hazırlamaktadır. Evye modelleri içinde siyah evye bembeyaz dolap ve tezgahlar da tercih edilmesinin yanında gri mutfak dekorasyonlarında da modern havanın esmesine olanak sunmaktadır. Beyaz evye birçok mutfak dolap ve tezgah rengiyle uyum gösterirken rustik tarzın yansıtılmasında harika bir obje görevi de görmektedir. Son dönemlerde mutfak iç dekorasyonunda öne çıkan gri evye de montajından hemen sonra bile yarattığı farklı hava ile alkış toplamaktadır. Bütün bunların yanında teknolojinin son mutfak ürünlerinden kabul edilen akıllı evye modeli ultrasonik adıyla anılmakta ve bünyesinde kendini temizleyen lavabo ile meyve ve sebze temizleme makinesi, fincan yıkayıcı barındırdığı açıklanmaktadır.

Mutfak Evyesi

Çağımızda mutfak lavabosu denildiği zaman hemen akla gelen mutfak evye modelleri montajına, havza sayısına ve malzemesine göre çeşitlenmektedir. Montajına göre evyeli mutfak tezgâhı modelleri birçok ihtiyaca yanıt verirken estetik tasarımlarıyla da göz doldurmaktadır. Modern ve şık mutfak dizaynlarına uyum sağlayan mutfak evye modelleri, dayanıklı ve sağlam yapısı ile uzun ömürlü kullanım imkânı da doğurmaktadır. Tencere ve tava gibi geniş, sert yüzeyli mutfak araç gereçlerin temizlenmesi sırasında mutfak evyesinin darbe alması durumları yaşanmakta ve yine de eviyenin sağlamlığını koruduğu fark edilmektedir.

Mutfak alanlarında kullanıldığı için üretimlerinde sağlığa zararlı olmayan materyaller seçilmektedir. Mutfak eviyesi kolay temizlik sağlayan ve kir tutmayan çeşitleri sayesinde mutfak temizliğinin en önemli noktası olan mutfak teknelerinin her daim hijyenik olmasını da desteklemektedir. İkili mutfak evyeleri geniş mutfakların vazgeçilmezleri arasında gösterilirken geniş küveti ve tepsisi ile mutfak işlerinin kısa sürede bitirilmesine imkân yaratmaktadır. Tekli ya da bir buçuk modelli mutfak evyelerinin de bulundukları mutfağın ölçüsüne göre seçildiği, montajının yapıldığı ve sorunsuz kullanım avantajını yaşattığı vurgulanmaktadır.

Granit Evye

Granit evye mutfak alanlarında en yüksek hijyen düzeyi yaratırken ısıya, lekelere ve çiziklere karşı direncini de kanıtlamaktadır. Granit evyelerin bir diğer artısının da renk çeşitliliği olduğu söylenmektedir. Mutfak stilini ve tezgâhı tamamlayacak şekilde farklı form ve boyutta gri, siyah granit evye ve beyaz granit evye modelleri piyasalarda bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde uzun dönemdir mutfak tezgâhlarında ve evyelerinde popülerliğini koruyan granit materyalinin gelecek dönemlerde de mutfaklarda sıklıkla görüleceğinin altı çizilmektedir. Granit evyeler yuvarlak, kare, dikdörtgen formları yanında mutfaklarda köşeler için üretilmiş üçgen tasarımları ile stil sahibi görüntüsünü kanıtlamaktadır.

Evye Fiyatları

Evye fiyatları modeli, ebattı, işlevselliği, üretiminde kullanılan materyali, rengi ve markasına göre farklılık göstermektedir. Seramik, demir döküm, granit, metal ve krom evye fiyatları geniş bir skala göstermektedir. En ufak bir detayın bile evye fiyat konusunu etkilediği bilinmektedir. İnternet üzerinden yapılan aramalar sonucunda e-ticaret sitelerinde her bütçeye uygun, kaliteli ve uzun ömürlü evyelerin varlığı da fark edilmektedir. Kaliteli ve güvenilir markaların evye fiyat etiketleri muadillerinden ayrılsa da süreç içinde yaşanan kullanım ve fiyat performansı iyi bir denge yaratmakta, kullanıcısının yüzünü güldürmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.